Navigace: Studio Pohoda » Whirpool SPA

Whirpool SPA

whirpoolCo je spa?

Spa je masážní bazén pro celoroční použití. Základem je tvarovaná akrylátová skořepina. Spa mají různý rozměr a kapacitu, specifické členění vnitřního prostoru, variabilní počet a rozmístění křesílek, laviček nebo lehátek, z nichž každé má danou konfiguraci trysek pro masáž jednotlivých partií těla. Nejtypičtějšími znaky spa jsou dřevěný kabinet, do kterého je spa usazena, a termokryt, který chrání hladinu a zamezuje energetickým ztrátám.

Ve spa je stále napuštěná voda, která se průběžně dohřívá na požadovanou teplotu, přičemž optimální teplota pro hydroterapii je 37 °C až 39 °C. Báječně teplou lázeň ve spa udržuje čistou filtrace s ozonizací.

  • Spa jsou oázou, soukromým rehabilitačním centrem, místem pro relaxaci a odreagování, regeneraci sil a odpočinek.
  • Spa vybízí k individuální relaxaci i rodinné zábavě; hydroterapie ve spa vás zbaví bolesti, únavy i stresu.
  • Spa zve k odpočinku po vyčerpávajícím pracovním dni stejně jako po sportovním výkonu; masáž v příjemném a přirozeném prostředí teplé vody si můžete dopřát jednoduše kdykoliv.

Hydroterapie

Úspěšná kariéra, náročná práce vyvážená pocitem seberealizace, skvělé domácí zázemí, milující životní partner, šikovné děti… Nebýt nespočtu každodenních stresových vlivů, byl by život téměř ideální.
Jenomže veškerá činnost je přinejmenším vykoupena únavou a starostmi. V horším případě i zdravotními obtížemi.

Stres je negativním fenoménem naší doby – ať už psychický nebo fyzický. Nedá se mu ovšem jednoduše vyhnout, a je proto důležité umět omezit jeho vliv na zdraví a duševní pohodu. Optimální způsob relaxace je jednou z možných cest.

Pozitivní účinky

whirpoolPodstatou pozitivních účinků hydroterapie je vztlak vody, její optimální teplota (37 –39 °C) a cílené proudění. Hydroterapie posiluje krevní oběh, snižuje krevní tlak, zlepšuje kožní tonus, uvolňuje svaly a stimuluje imunitní systém. Prospěšně působí také na psychiku člověka: odbourává úzkost, napětí i deprese.

Při relaxaci ve spa uvolňuje mozek tzv. endorfiny, které tiší bolest, působí celkově relaxačně a navozují dobrou náladu.

Pobyt ve spa pomáhá také při rehabilitaci po zranění a působí preventivně – zvyšuje obranyschopnost organismu, zlepšuje kondici a pohyblivost.

Uvolnění

Člověk zažívá ve vodě pocit stavu beztíže , především klouby si odpočinou od neustálého působení gravitace, protože váha těla je ve vodě snížena o 85 –90%. Už samotné ponoření těla do teplé vody ve spa zklidňuje a uvolňuje tělo, přičemž se zpomaluje aktivita vnitřních orgánů – termální efekt hydroterapie. Mechanický efekt spočívá v krátko i dlouhodobé úlevě od bolestí.

Nezanedbatelné je využití hydroterapeutických účinků spa pro rehabilitaci těla po fyzické zátěži při sportu. Horká koupel s masáží odplaví kyselinu mléčnou, která se při aktivitě ukládá ve svalech a způsobuje ztuhlost a bolest.

Sportovní masáž ve spa má pozitivní vliv na rychlost, ohebnost,ale také sílu a její rychlejší regeneraci; pomáhá rovněž snižovat napětí před výkonem.

Léčbawhirpool

Spa mají také léčebný přínos. Pomáhají mimo jiné při léčbě artritidy a revmatismu. Lidem trpícím bolestí kloubů se doporučuje ranní koupel ve spa před započetím denních aktivit. Nově byly zjištěny příznivé účinky hydroterapie na zdraví lidí trpících cukrovkou typu II. Pravidelné používání spa dokonce dokáže odstranit problémy s nespavostí.

Masážní systémy

Všechny spa disponují samostatným vodním a vzduchovým systémem ; zatímco vodní masáž má více hloubkový charakter, působí na uvolnění svalů a kloubů, vzduchová masáž působí spíše povrchově na kožní receptory.

Vzduchové trysky mají devět otvorů, kterými proudí vzduchové bublinky do vody; vzduchová masáž přenáší uvolňující vibrace do celého těla.

Vodní trysky mají různý počet otvorů s různým průměrem a vytváří přímý, rotační nebo pulzační proud vody; od jemné masáže až po bodovou akupresurní masáž
Prostě pohoda…

Podle našich zákazníků jsou ale vůbec nejkrásnější chvilky strávené se svými nejbližšími v příjemném prostředí masážního bazénu …
Vychutnejte si každý den

WELLNESS A HYDROTERAPIE

Představte si půlhodinku nicnedělání: sedíte v pohodlném křesílku v báječně teplé vodě, vaše svaly se přímo rozplývají pod vlivem nejrůznějších proudů vody a bublinek vzduchu, hlava klesá na měkký polštářek a celým tělem se rozlévá pocit klidu a úlevy…

Masážní bazény Universum spa jsou ideálním stresu zbavujícím prostředkem, místem, kde příjemně obnovíte síly a uvolníte napětí. Jedinečná koncepce pohodlných lehátek a křesílek, hydroterapeutických sestav a spolehlivé technologie je zárukou každodenního příjemného prožitku a bezproblémového provozu.

Hydroterapeutické sestavy
Universum spa nabízí řadu různých masážních pozic se specifickými terapeutickými sestavami zaměřenými na jednotlivé partie těla. Pouhým vystřídáním všech pozic během koupele docílíte nepopsatelné zkušenosti s komplexní masáží. V každém místě si ale ještě navíc můžete sami regulovat intenzitu masáže přesně podle toho, co vám je právě příjemné…

ShiatsuComplex
Bodová masáž Shiatsu tvořena sestavou 14 přímých trysek pro tlakové působení na body shiatsu v oblasti meridiánů jang (meridiány jsou kanálky,kterými podle tradiční východní medicíny v těle proudí životní energie); podstatou je symetrické působení tlakem, kdy dochází k rozptýlení energie z místa,kde jí je nadbytek a doplňování energie tam,kde jí je nedostatek; cílem masáže je vyvážit pravou a levou stranu, obnovit rovnováhu, harmonii a zdraví.

FanComplex
Vějířová masáž důležitých svalových partií zad; využívá jedné z technik klasické masáže – tření vějířem; uklidňující masáž krouživými pohyby.

LegComplex
Kombinace dvojic přímých bodových trysek a vzduchových trysek; masáž od hýždí přes stehna a lýtka až po chodidla.

Masáž chodidel
Stimulace reflexních bodů na chodidlech má relaxační účinky na celé tělo.

Personal TurboBoost systém
Všechny naše spa jsou vybaveny vodním a vzduchovým masážním systémem. Pomocí přepínače Boost Control lze plynule regulovat množství tlakového vzduchu,který se díky unikátnímu TurboBoost systému přimísí do proudu vody v hydroterapeutických tryskách.Můžete si tak vychutnat kombinaci účinků vodní a vzduchové masáže. V případě Universum Spa si můžete individuálně regulovat intenzitu masáže na každém místě spa.

whirpool

ŽÁDNÁ PARTIE TĚLA NENÍ V UNIVERSUM SPA OPOMENUTA, PŘIPRAVTE SE NA SENZAČNÍ

whirpool

POCIT CELKOVÉHO UVOLNĚNÍ

Speciální tryskyHydroterapeutické sestavy masážních trysek různých velikostí a funkcí jsou v Universum Spa doplněny o speciální trysky…

ExtremeJet
velká tryska s vlastní regulací; silný proud rozvíří vodu v celém bazénu

PillowJet
podpolštářová tryska s vlastní regulací; pro masážní krční páteře

VolcanoJet
Obří dnová tryska vytváří mohutný gejzír vody, který je nejen skvělou aktrakcí, ale také unikátním masážním proudem

Váš košík je
zatím prázdný
Vyberte si: