Navigace: Studio Pohoda » Manikúra

Manikúra

Ruce jsou vizitkou každého člověka. Ihned po jeho obličeji a celkové úpravě zevnějšku si lidé nejvíce všímají našich rukou. Proto je vhodné o ně správně pečovat.

Při klasické manikúře se nehty opilují a zvolí se jejich tvar a to vzhledem ke tvaru a velikosti rukou i přání zákaznice. Nehty na rukou by se neměly nikdy stříhat

U francouzské manikúry se ruce namočí do roztoku, aby došlo ke změkčení kůže v okolí nehtů. V případě suché manikúry se kůže v okolí nehtů potře změkčujícím přípravkem. Po odmočení následuje odstřižení, nebo napravení nehtové kůžičky. Po provedení těchto úkonů, se vmasíruje do konečků prstů výživný olej, nebo se nehty nalakují průhledným nebo barevným lakem, popřípadě tzv. francouzským lakováním, které se provádí u francouzské manikúry.

Francouzská manikúra se provádí při slavnostních příležitostech, a také pokud chceme, aby naše nehty vypadaly přirozeně a upravené. Pro provedení této manikúry musí být nehty delší, aby mohly na závěr vyniknout. Poté se upraví nehtová kůžička zatlačením a následuje závěrečné lakování, kdy se volný okraj nehtu nalakuje bílým lakem a po zaschnutí se celý nehet přelakuje růžovým, broskvovým, nebo průhledným lakem.

Kromě základní manikúry, která by se měla provádět jednou týdně, je také možno jednou za měsíc provést vyleštění nehtů. Tento proces odstraní z povrchu nehtů skvrny a rýhy, podpoří růst nehtů, omezí třepení nehtů, prokrví nehtové lůžko a nehty jsou v závěru krásné lesklé a hladké. Na závěr se vmasíruje do okolí nehtů olej, který dodá kůžičce kolem lůžka jemnost, vitamíny a minerály.

Doplňkovým úkonem v péči o ruce je masáž rukou. Při provedení této masáže dochází k uvolnění svalů na rukou, jejich prokrvení, k urychlení látkové výměny, odstranění odumřelých kožních buněk a zjemnění rukou. Tato masáž trvá asi 10 minut a proto je příjemným zpestřením a uvolněním pro naše ruce.
Ruce jsou důležitou součástí našeho těla. K většině prací používáme právě ruce a proto bychom o ně měli opravdu pravidelně pečovat.

Váš košík je
zatím prázdný
Vyberte si: