Navigace: Studio Pohoda » Infrasauna

Infrasauna

K čemu je infrasauna?

Je to nový systém v termoterapii, založený na principu prohřívání těla pomocí přenosu tepla infrazářením, které vyzařují topné keramické články jejíž povrchová teplota je 145°C. Infračervené záření nemá nic společného s UV zářením, anebo nukleárním zářením. Zářící teplo je jednoduše forma energie (princip soluxu při nahřívání čelních dutin.

Výhodou infrakabiny je funkčnost i při teplotách cca. 30°C a rychlá regenerace těla. Pocení vyvolává již zmiňované záření, nikoliv teplota v kabině. Teplo je vedlejší produkt. Odpadá také ochlazovací proces, který je nutný v klasické sauně.

Infrakabina někdy nesprávně zvaná (infrasauna), je vyrobena ze skandinávského severského smrku. Nemusí předem rozehřívat, dokonce v ní můžete zůstat oblečení - paprsky oděvem proniknou do hloubky tkáně a k pocení dochází jako v sauně.

Tento japonský nápad původně vznikl především k lékařským účelům. Jeho autoři hledali způsob jak prohřívání těla dopřát i lidem, kteří si intenzitu tepla klasické sauny (kolem 115°C) nemohou ze zdravotních důvodů dovolit. Infračervené paprsky totiž účinkují už při nízkých teplotách, takže i lidem, kteří nesnesou vysoké teploty jako jsou kardiaci nebo astmatici, přináší možnost vypocení.

Saunování 1-2 x týdně: potící kůra při teplotě 40-60°C v délce 30-40 minut. Potivost je výrazně vyšší než u tradiční sauny. Denní použití: prevence organismu, tepelná terapie, pasivní kardiovaskulární trénink, příprava ke sportovní činnosti, příprava před klasickou masáží.

Dlouhodobým výzkumem bylo prokázáno, že složení potu v klasické sauně z 95 - 97% tvoří voda. V infrasauně pak jen 80 - 85 %, zbytek tvoří tuk, cholesterol, v tucích rozpustné jedy, těžké kovy, kyseliny, sodík a čpavek. Z toho vyplývá, že v klasické sauně se vyloučí potem jen 5% škodlivin, kdežto v infrasauně 15%.

Všeobecně známé terapeutické účinky

 1. zvyšuje rozpínavost tkáně, zlepšuje elasticitu a napětí kůže
 2. ihned snižuje ztuhlost končetin, kloubů, zad apod.
 3. snižuje svalové napětí, spasmus (křeče apod.)
 4. mírní bolesti
 5. stimuluje krevní oběh, což příznivě motivuje výši krevního tlaku
 6. působí při léčbě chorobných zánětlivých procesů kůže, likviduje viry a bakterie, zlepšuje její prokrvení, což je podmínka pro krásu
 7. vhodný doplněk pro redukci váhy. Za 30.min spálí 600.cal.
 8. vhodný jako součást přípravy sportovců před i po zátěži (bylo testováno na Olympijských hrách v Atlantě.)
 9. účinná relaxace a regenerace organizmu.
 10. stimuluje imunitní systém a likviduje infekci, jež potvrdily pokusy Michiganské univerzity, zejména v počátečním stádiu onemocnění.
 11. hluboké prohřátí tkání a následné pocení pomáhá k odstraňování celulitidy. Nechává kůži měkkou a hebkou
 12. otevřené rány se lépe hojí se zmenšením velikosti jizvy
 13. při pocení v infrakabině se 3.násobně zvyšuje vylučování toxických látek z těla oproti klasické sauně
Váš košík je
zatím prázdný
Vyberte si: